Кольоровий тиждень толерантності

У Міжнародний День толерантності маємо чудову нагоду поговорити з учнями про терпимість, людяність і добро. Як навчити дітей толерантного ставлення до інших? Дієвий рецепт і чарівна таблетка існують: навчайте власним прикладом! Ставтеся до кожного з розумінням і повагою, приймайте відмінності інших, важливість добра та рівності.

Підготували: педагог-організатор Мідик Н.Л., практичний психолог Зозуля М.Ф., учнівське самоврядування. 




Квест - тренінг

"Толерантність - запорука людяності".

Толерантність - саме те, чого так не вистачає зараз людям: терпіння, спокою, розуміння.

 У ході квесту - тренінгу діти ознайомилися з поннятям "толерантність", вчилися взаємоповазі,  створювали модель толерантної людини.

Виконували різні цікаві завдання, вправи, переглядали відеоролики. 

   У світі поширюється рух за толерантність, бо вона є необхідною умовою миру і демократії. Лише толерантні і доброзичливі люди можуть побудувати демократичну, процвітаючу державу.

На завершення квесту класний керівник побажала  своїм вихованцям, щоб в них завжди панувала доброта, повага, взаєморозуміння, і щоб не було  ні лайки, ні сварок, так як толерантність людей є найважливішою умовою миру і злагоди в сім’ї, колективі та суспільстві.

Класний керівник Баглай Я.М., учні 8 класу. 

 


Година спілкування

"Добро починається з тебе"

Живи – добро звершай!

Та нагород за це не вимагай,

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра.

13 листопада - Всесвітній день доброти.

Це свято має надихнути людей на добрі вчинки, більше теплоти віддавати один одному.

Мета: допомогти учням зрозуміти, що означає бути добрим та творити добро; розвивати в дітях бажання творити добро; формувати в учнів риси людяності, милосердя, співчуття, здатності допомагати тим, хто потребує уваги та допомоги;  вчити учнів жити за «золотим правилом» моралі.

Класний керівник Баглай Я.М., учні 8 класу. 


День доброти

Доброта і скромність - ось дві риси, які ніколи не повинні втовлювати людину. Найбільше задоволення , яке тільки може відчувати чесна людина, це -  задоволення своїм друзям!

Вч. Баглай Л.В., учні 3 класу.


Всесвітній день доброти 

"Давайте вчитися дружити".

Мета: вчити дітей розрізняти добро і  зло, хороші та погані вчинки, вміти говорити добрі слова, робити оточуючим приємно, бути милосердними.

Доброта – мова, якою німі можуть говорити і яку глухі можуть чути. 

К. Боув

Вч. Якимишин С.С., учні 1 класу. 


Година спілкування

"Ми різні, але рівні"

Мета: познайомити дітей з поняттям "толерантність"; сформувати уявлення про толерантне ставлення, вчити бачити індивідуальне в кожній людині; показати, що таке толерантне ставлення до відмінностей; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки.

Толерантне ставлення до всього

Збереже, врятує і спасе,

Допоможе вгледіть перемогу,

Допоможе витримати все.

Будь завжди нестримним вільнодумцем,

Свої мрії пензлем намалюй.

                                                                                                                   Освіти життя яскравим сонцем,

                                                                                                                Толерантний всесвіт побудуй.

Вч. Якимишин С.С., учні 1 класу.


Година історичної памяті: "80 років без Андрея Шептицького: відлуння великої душі" ( 5.11.24)

Захід вшановує 80-ту річницю з дня смерті митрополита Андрея Шептицького — духовного лідера, який присвятив своє життя служінню народу. Його вклад у духовний, культурний і громадський розвиток України став прикладом жертовності та любові до ближнього.

Класний керівник Пйонтковська М.М., учні 6 класу.


Година спілкування:

"Блаженний Миколай Чарнецький: приклад християнської віри та стійкості"

Урок присвячений ювілейному року блаженного Миколая Чарнецького — видатного українського святого, єпископа та мученика. Здобувачі освіти дізналися про його життєвий шлях, духовне служіння та стійкість у вірі, які надихають багатьох вірян і сьогодні. Подія покликана розкрити значення його спадщини для Української Греко-Католицької Церкви та українського народу.

Класний керівник Пйонтковська М,М., учні 6 класу. 


День синиці на уроці математики 

Сьогодні наш урок математики був незвичайний, адже ми присвятили його Дню синиці. Ця унікальна пташка має здатність з легкістю визначати траєкторію свого польоту, швидкість і відстань до наступного дерева.

Учні активно брали участь у розв'язанні різних завдань і дізнались багато нового про синиць. Грали у гру " Годівничка для синички". За допомогою комп'ютерної графіки з геометричних фігур створювали зображення синички.

Було весело і цікаво!

Вч. Бутка О.В., учні 5 класу. 


Проєкт "Щаслива дитина і я!"

Сьогодні у нашому класі стартував проєкт "Щаслива дитина і я"! 

 Адже, діти повинні жити у світі краси, гри, музики, казки, малюнка, фантазії , творчості.

Щаслива дитина проведе незабутніх п'ять днів у колі друзів. Понеділок день компліментів; вівторок -  учительський день, де дитина пробує себе у ролі вчителя; середа день прийому гостей із родини; четвер день фото знайомства; п'ятниця день слави. Щаслива дитина має можливість похвалитися перед однокласниками своїми талантами, показати свою улюблену іграшку.

Вч. Баглай Л.В., учні 3 класу. 


 Читаюча шкільна родина - стратегічне завдання бібліотеки

У рамках проведення місячника шкільних бібліотек, що проходить під гаслом "Читаюча шкільна родина - стратегічне завдання бібліотеки. Наші найкращі діточки разом із шкільним бібліотекарем мали змогу продемонструвати своїх улюблених казкових героїв.

До нашої бібліотеки завітали: бурундуки і бурундухи, три козаки, пінки пай та рембл-деш, пірат, відьмочка, принцеса Фіона, попелюшка, червона шапочка,спойлер мен та багато інших….

Діти з радістю розповідали про своїх казкових героїв та рекомендували іншим прочитати їхню казку.

Чекаємо на вас у нашій бібліотеці!

Бібліотекар: Стельмах О.В.


День української писемності та мови

Учні ще раз переконалися у тому, що українська мова - це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'я, прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не зачаровуючись виплеканою у віках рідною мовою.

Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, -  у нашому серці, і починається вона з кожного із нас.

Учителі-мовники (Баглай Я.М., Пунда М.В., Манько Г.П.)  підготували цілу низку захоплюючих заходів для учнів 6-9 класів.


Радіодиктант національної єдності

  Сьогодні, 25 жовтня, учні та вчителі Дацьківської   гімназії долучилися до мільйонів українців з усіх куточків країни та світу, щоб написати Радіодиктант національної єдності. 

     Хтось писав з натхненням, хтось – з легким трепетом. Але головне – ми всі разом. Адже ця подія – це більше ніж просто перевірка грамотності, це символ нашої єдності та незламності.

Вчитель української мови та літератури  Пунда М.В.


День української писемності та мови

Година спілкування "Наш скарб - рідна мова"

Мета: формувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава; розширювати знання про красу і багатство української мови; розвивати в учнів акторські навички, вміння працювати в колективі; пробудити почуття національної гідності; виховувати любов та повагу до рідної мови.

Вч. Якимишин С.С., учні 1 класу.

 


"Пресвятая Богородице спаси та помилуй нас"

 Щороку 18 жовтня відбувається Всесвітня молитва дітей на вервиці під гаслом "Мільйон дітей моляться на вервиці"

  Цього року учні та вчителі Дацьківської гімназії долучилися до спільної молитви за мир та єдність в  Україні, своїх родинах, громадах та усьому світі. Це було символічне єднання в спільній вірі та надії на майбутнє.

  Молитва – це велика сила, що об’єднує серця, і сьогоднішній день став цьому яскравим підтвердженням.

Вчитель християнської етики Бутка Л.Ф.


У шкільну бібліотеку завітали учні 1 та 3 класів. Діти слухали казку про історію створення хліба. Як і в усі часи, у будь-якій країні світу, хліб та хлібобулочні вироби користуються незмінною любов’ю. Люди різних національностей завжди дбайливо ставилися до хліба. Хліб був і залишається символом життя.

А ще у нас продовжується місячник бібліотеки, цього разу ми спільно розфарбували плакат "Читаюча шкільна родина - читати круто". А також всі дружньо посмакували короваєм.

Біблітекар: Стельмах О.В.


Година спілкування: "Цінуймо хліб - бо він життя!"

Мета: ознайомити учнів з особливим ставленням нашого народу до хліба як до одного з символів України, правилами хлібного етикету, розвивати пізнавальні інтереси школярів, виховувати повагу до праці хліборобів, бережливе ставлення до хліба. формувати думку про хліб, як про одну з найбільших цінностей у житті людини, про відношення людини до хліба – як про мірило її вихованості, людяності; прищеплювати бажання дізнаватися більше про звичаї, обряди українського народу.

Вч. Якимишин С.С., Баглай Л.В., учні 1, 3 класів.


Всесвітній день доброти та захисту тварин

Година спілкування: "Ми відповідальні за тих, кого приручили."

 Захист тварин – справа честі людей. Тварини – наші друзі. Собака – вірний друг людини. Коти вміють знімати больовий синдром у людини. Собаки вміють захищати, вони справжні друзі.

Учні 1 та 3 класу приєдналися до всесвітнього дня доброти, захисту тварин.

Вчителі: Якимишин С.С.,Баглай Л. В.


День ненасильства

Мета години спілкування: сприяти формуванню в учнів вміння розпізнавати різні види насильства; розвивати навички запобігання виникненню насильства в сім’ї, школі, серед однолітків; формувати уміння оцінювати інших з позиції доброзичливості, учити поважати права інших людей, виховувати ввічливість.

Вч. Якимишин С.С., учні 1 класу. 


Година спілкування "Козацькому роду нема переводу!"

День захисників і захисниць України — державне свято України, що відзначається щороку 1 жовтня в день Покрови Пресвятої Богородиці.

Мета:  ознайомити дітей з історією виникнення козацтва, їх звичаями та значенням; розвивати увагу, спостережливість, пам’ять. Виховувати у дітей любов і повагу до історичних героїв рідного краю, бажання стати спадкоємцями козаків.

 

Дякуємо ЗСУ за можливість жити  та навчатись!

Класний керівник Труба Ю.В., учні 5 класу.


Година спілкування

"Подякуй захисникам"

 

1 жовтня Україна відзначає день захисника та захисниці України. Вітаємо зі святом, яке об'єднує всіх, хто бореться за свободу.

"Героям слава — всім ЗАХИСНИКАМ,

Що полягли за нашу Україну.

Наше майбутнє, щастя і талан 

Завдячуєм Тобі, ВКРАЇНСЬКИЙ СИНУ!"

Вч. Баглай Л.В., учні 3 класу.


Виховний захід: ,,Свято Покрова Пресвятої Богородиці! День захисників та захисниць України! День українського козацтва!"

"Величаємо Тя, Пресвята Діво, Мати Христа Бога нашого, і славимо всеславний покров Твій".

Сьогодні учні 6, 7  та 9 класів під керівництвом вчителя основ християнської етики Бутки Л.Ф. та вчителя біології Пйонтковської М.М. провели виховний захід з національно-патріотичного виховання, присвячений святу Покрови Пресвятої Богородиці.  Під час заходу діти дізнались про традиції святкування українцями і шанування козаками свята Покрови Пресвятої Богородиці. 


Година спілкування

"Слава ЗСУ"

За нашу рідну Україну

Що зберегли на всі віки.

Низький уклін і тричі

"СЛАВА"

Українські захисники.

Мета: сприяти патріотичному вихованню учнів; спонукати особистість до осмислення себе як частинки великого українського народу; пробуджувати національну самосвідомість. Виховувати патріотичні почуття, любові до Батьківщини і поваги до захисників Вітчизни, вдячність тим, хто віддав за неї життя; формувати активну громадянську позицію школярів.

Вч. Ольшанська К.І., учні 4 класу.


День козацтва 

Мета: ознайомити учнів з традиціями та  звичаями українського козацтва; виховувати глибоку повагу до козаків; примножувати традиції нашого народу; розвивати почуття гордості за минуле нашої Батьківщини, прищеплювати любов до України.

Вч. Якимишин С.С., учні 1 класу. 


Година спілкування

"Миру тобі, моя Україно!"

Найбільше щастя - це мир, коли всі люди живуть спокійно, а земля не здригається від вибухів.

Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

З нагоди Дня миру у 8 класі була проведена година спілкування. 

Вч. Баглай Я.М., учні 8 класу. 


Година спілкування "Ми за мир"

 Сьогодні, 21 вересня, українці разом з цивілізованим світом відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні.

Класним керівником Трубою Ю.В. було проведено годину спілкування. Метою було ознайомити з історією започаткування цього свята; формувати в учнів розуміння єдності та цілісності України. Привернути увагу школярів до проблеми мирного співіснування на Землі, необхідності згуртування людства для досягнення миру.

Мир на планеті –  надзвичайно актуальна тема в усі часи. І це не дивно. Адже будь-яка людина, що загляне всередину себе, у свою душу, у свій розум, підтвердить, що зберегти мир іноді нелегко навіть у собі, що вже казати про стосунки між людьми (навіть близькими), а тим більше між країнами.

Класний керівник Труба Ю.В., учні 5 класу.


Година спілкування

"Міжнародний день Миру".

Голуби Миру високо летіть

Мир в Україну принесіть.

Щоб діти сміялись, раділи усі.

І щоб не було ніколи війни.

   Сьогодні учні 4 класу разом з вчителем Ольшанською К.І. зібралися, щоб відзначити Всесвітній день миру.

   Раніше для нас, українців, мир – це була повсякденна реальність. На вулицях нашої неньки-України було спокійно, всі діти ходили до школи, посміхалися. Але відбулися різкі зміни, підкралося горе… На Україну напав ворог. Наша держава не готувалася до війни. Ми – мирні люди. Але десятки тисяч людей за покликом серця взяли зброю в руки і стали на захист рідної землі.  Нам, українцям, зараз,  як ніколи, потрібно усіма силами боротися за мир, щоб  завжди світило тепле, ясне сонечко, щоб небо було завжди чисте та голубе, щоб завжди були посмішки на обличчях у людей.

Вч. Ольшанська К.І., учні 4 класу.

 

 


Година спілкування

"Хай буде мир"!

21 вересня - Міжнародний день миру!

Для України це свято має особливе значення. Мир - це свято всіх людей, свято всіх дітей. 

З нагоди цього свята у 3 класі була проведена година спілкування. 

Мета: ознайомлення з історією започаткування цього свята; виховання в учнів патріотичних почуттів, національної свідомості, людяності, доброти, милосердя, гордості за Україну; формування в учнів розуміння єдності та цілісності України, виховування почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, сприяти формуванню активної життєвої позиції, спонукати учнів до активної участі в житті суспільства, розвиток розуміння, що активна громадянська позиція українців, особиста відповідальність за долю держави будуть гарантією незалежності та миру в Україні.

Вч. Баглай Л.В., учні 3 класу. 

 


Година спілкування

"Мир і злагода в цілому світі."

 Багато хто думає, що мир – то відсутність війни. Та мир є це дещо більше. Мир – це й добрі стосунки між людьми... Мир треба нести кожного дня, кожного дня треба налагоджувати контакти між людьми, шукати доброго спілкування!

Мета: ознайомити з історією започаткування свята День Миру; сприяти формуванню активної життєвої позиції, учити дітей жити в мирі, злагоді, любити та шанувати своїх батьків; виховувати у дітей почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, доброзичливе ставлення один до одного.

Вчитель: Якимишин С.С., учні 1 класу. 


Перший урок -

"Моя країна - Україна" 

Мета: розширити знання про нашу країну – Україну та її столицю; формувати емоційно-оцінне ставлення до своєї Батьківщини; виховувати любов до Вітчизни.

Класний керівник Пйонтковська М.М., учні 6 класу.